כדי לקבל תשובה על שאלה זו פנינו לאחד המומחים הגדולים בתחום. ד"ר אריק איימס, שניסיונו הולך לפניו בתחום הרפואה הפלסטית בכלל, גם בתחומים שאינם קשורים בהכרח לפגמנטציה כמו עיבוי שפתיים. אבל כמובן שגם בטיפולי הפגמנטציה השונים הוא רכש ניסיון רב ויכול להמליץ על פתרונות מדויקים. אם רופאים אחרים ממליצים על מריחת קרמים, טיפול בלייזר או פילינג, בהתאם לסוג הכתם ועומקו, אזי כדאי לשמוע מה יש לד”ר איימס לומר על פגמנטציה, משום שזוהי אחת הבעיות שרצוי לטפל בהן כבר בשלבים המוקדמים ביותר ולא להזניח את העור שלנו ואף לגרום להידרדרותו בשל החשיפה אל השמש.
חשוב לדעת כי מריחת קרמים יכולה לעצור לעיתים את ייצור המלנין העודף ולפעמים אף להבהיר מעט את העור, אם הם מכילים חומרים נוגדי חמצון, אך לא להעלים את הכתמים לחלוטין. גם טיפולים בלייזר אינם מעלימים את הכתמים לחלוטין אלא מבהירים אותם בלבד. כתמים קלים ושטחיים עשויים כמעט להיעלם אחרי טיפול בלייזר, אך לא כולם, ובדרך כלל הכתמים מתבהרים בכ- 80% בלבד.

הפתרון הטוב ביותר שיש היום לפיגמנטציה הוא טיפול בפילינג, הגורם להסרה של תאי העור הכוללים את הכתמים. את טיפולי הפילינג מתאימים לסוגי הכתמים ולעומקם – פילינג קל, בינוני או עמוק, פילינג כימי, ושימוש בחומרים שונים המעלימים את הכתמים ומעודדים את חידוש תאי העור.

תערובת החומרים המשמשים בפילינג מסירה את הכתמים ומבהירה את מעט שאריות הפיגמנטציה שעשויות להישאר גם לאחר הטיפול. ד"ר איימס מספר כי הוא פיתח 8 סוגי טיפולי פילינג המותאמים בדיוק לסוגי הכתמים ועומקם, וכי הוא משלב בטיפולי הפילינג גם טיפול בקרני אינפרא-אדום הממיסות כתמים עקשניים ומפזרות אותם, וכן פילינג כימי מעודד היווצרות תאי עור חדשים, כך שמספר ימים לאחר הטיפול העור נראה בריא ורענן, והכי חשוב - נטול כתמי פיגמנטציה.

חשוב לשים לב שהחומרים בהם נעשה שימוש בטיפולי פילינג הם חומרים חריפים, ומשתמשים בהם בריכוז נמוך מאוד. מאחר שטיפולים אלה יכולים לגרום גם לנזקים ולצלקות בלתי הפיכות, חשוב לגשת לטיפול אצל רופאים מוסמכים ומנוסים בטיפולי פילינג.