קשה לתאר ולהגדיר מהו תפקיד האשה , תלוי גם את מי אתה שואל. בעיני זה התפקיד החשוב מכולם, אישה מביאה חיים חדשים לעולמנו. קשה לתאר את עולמנו מתקיים ללא התפקיד החשוב הזה. ברור שלשם יצירת החיים דרוש את החלק הגברי, אבל בהסתכלות מעמיקה כשבודקים את המשך ההתפתחות (שלב העובר, שלב היניקה, שלב הגדילה) החלק הנשי, הוא המרכזי בכל התהליך. 

לאישה יש יכולות טבעיות שמאפשרות לה לבצע את תפקידה המיוחד. לא סתם,ישנה קלישאה "אמא יש רק אחת". האישה היא היסוד של הבריאה, היא"מנוע ההתפתחות"שבזכותה אנחנו זזים! יש לאישה "הרגשה" מהו השלב הבא, לאברהם נאמר שמע מה שאומרת לך שרה! זה מושרש בטבע שהאישה מהיותה מולידה, היא בעלת כישורים טבעיים לדרגת ההתפתחות הבאה.

קשה לתאר משפחה ללא המנוע הזה ,שמזיז את כל הבית. תפקידה המיוחד קשור ומזיז את כל סדר היום המשפחתי. בתחילת היום עסוקה האישה וחושבת כבר מה יהיה מוכן עבור הילדים לצהריים, איך כל ילד ישתתף בחוג שלו, איך ומתי, תדאג היא להמשך מילוי האספקה החודשית של הבית (קניות סופר תרופות וכו'). בתקופות קדומות היו הנשים ממלאות את כל תפקידי הכפר ניהול הכפר חינוך  וכו' מאחר והגברים היו יוצאים למסעות ציד ומסחר.

האישה בימינו נמצאת בקונפליקט גדול. מצד אחד רצון פנימי חזק שרוצה למלא את המשפחה הגרעינית בכל טוב, רצון להיות בבית ולספק לילדים חינוך וחום ויסוד מוצק לגדילה. מצד שני רצון חזק למימוש עצמי. הנשים היום נמצאות בתפקידי ניהול תובענים, נשים רבות מבלות את רוב היום מחוץ לבית,במשרות בכירות שמחייבות

אותם בעבודה מסביב לשעון. בחברה המודרנית היטשטשו התפקידים המסורתיים. נשים רבות רואות את הקריירה שלהם כדבר העקרי

ושאר התפקידים כתומכים את המימוש העצמי.

האישה בעולם החדש

נראה כי אנחנו בפתחם של שינויים גדולים. מגפת הקורונה פה ונראה שהיא לא מתכוונת להיעלם. ברור גם שהשלכותיה הם יהיו לשנים רבות. נראה שנשים רבות יחזרו לתפעל את התא המשפחתי על מנת לקצץ בהוצאות המשפחה. כמו כן תהליך של בניית החברה שנראה כמפורק לחלוטין , שם נשים יכלו להשתמש ביכולתם המולדות, על מנת "להוליד "מחדש" את החברה שלנו כחברה בריאה .כמו במשפחה החיסרון של האישה יזיז אותנו למקום הנכון והשלם.