אחרי תקופת הסגר כשכולנו היינו נעולים בתוך הבתים במשך תקופה ארוכה, רחוק מחיים חברתיים ועם המון זמן פנוי. בזמן הזה רבים מאיתנו חשבנו על שדרוג הנראות החיצונית שלנו וניצול התקופה הקרובה לשיפוץ לא רק בבית אלא גם בגוף. אך האם זה בטוח? האם עכשיו הזמן באמת לעשות את הצעד ולעשות את מתיחת הבטן או הגדלת החזה שתמיד רצית? או אפילו דברים פשוטים יותר כמו בוטוקס או הרמת חזה?

התקשורת מלאה בסיפורים סותרים: מצד אחד אנשים שסיכנו את עצמם ואת הצוותים הרפואיים כשניגשו לטיפולים קוסמטיים למרות שהיו צריכים להיות בבידוד או שידעו בוודאות שהם חולי קורונה ומצד שני הסברים מנומקים מדוע תעשיית היופי והניתוחים היא בין הסטריליות ביותר והכי פחות מסוכנות למטופלים ולצוותים. כתבות כאלו בדרך כלל לוו גם בביקורת על כך שאין לפתוח מרפאות לרפואה שאינה דחופה ולשימוש בחומרי הרדמה שאינם לטיפול מציל חיים. אז נכון שיש אזורים שבהם אסור אפילו להתחיל לחשוב על האפשרות הזו כמו באנגליה, ארצות הברית או רוסיה. מצד שני בישראל, בגרמניה ובמדינות נוספות שנמצאות כבר בהתאוששות הקליניקות חזרו לפעול ומתבצעים ניתוחים תוך כדי הקפדה ושמירה על כל כללי ההיגנייה ובישראל מה שנקרא התו הסגול.

גם בארצות הברית עצירת הניתוחים התעכבה ובמקומות שלא נפגעו בצורה קיצונית כגון ניו יורק הניתוחים פסקו לתקופה קצרה מאוד. חשוב להבין את החשש שנעוץ בניתוחים – בזמן ניתוח המנותח נמצא במצב בו המערכת החיסונית שלו כמעט מושבתת ונוצרת קרבה גופנית גדולה מאוד בין הצוות המטפל לבין המנותח. תוסיפו לכך שדווקא בזמן הסגר אנשים רוצים לנצל את הזמן כדי להתאושש מניתוחים ורואים בכך הזדמנות פז לעשות שינויים ויש לכם נוסחה מסוכנת לניתוחים לא חוקיים שיכולים לעודד את התפשטות המחלה. אך נראה שבישראל לפחות הציבור מאוד ממושמע ואף אחד לא עסק אפילו בטיפולים קוסמטיים פשוטים או בהליכה למספרות. הראיה לכך היא הנראות של נשים רבות בסוף ההסגר והתורים המוגזמים למספרות ומכוני יופי עם ההקלות שנכנסו לתוקף. נקודת אור חיובית נוספת היא שהתברר עד כמה קוסמטיקה ונראות חיצונית הן צורך הכרחי, בדיוק כמו מזון ולכן סביר להניח שנראה את חזרתם של הניתוחים במלוא הכוח בתקופה הקרובה.