לקירות ישנה חשיבות עצומה עצומה על עיצוב החלל ולכן יש להקדיש מחשבה לאופן העיצוב, לצבעים ולתבניות. חדר מנוכר יכול להפוך מהר מאוד לחדר חם, מאוורר ומזמין עם צבע בהיר וחיוור וחדר שמרגיש גדול מדי יכול להפוך בקלות לחדר מצומצם יותר ונעים עם טפט כהה ותבנית מהממת. ישנם יתרונות וחסרונות לשימוש בצבע כמו שיש יתרונות וחסרונות לשימוש בטפטים. בין הפרמטרים להחלטה שיש לקחת בחשבון ניתן למצא את קלות השימוש, העלות של חומרי הגלם והעבודה והגמישות של אפשרויות העיצוב עבור החלל המסוים בין אם מדובר בהדבקת טפטים לקיר או לארונות.

הכנטפטיםה: כמה זמן לוקח להכין קיר לאחר שמחליטים לצבוע או לטפט אותו? אם מדובר בקיר נקי אז ההכנה פחות רלוונטית אבל אם מדובר בקיר צבוע כבר יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים – להסיר טפטים זו עבודה לא הכי נעימה ומהירה אלא אם מדובר בטפטים שהם סוג של מדבקה הניתנת להסרה בקלות. אך לרוב יש צורך בחומרים כימיים כמו גם בכלים מסוימים שיכולים גם ליצור נזק בקיר. פעמים רבות בעלי בתים מעדיפים להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני הורדת הטפטים. כאשר צובעים ומדובר בקיר עם פגמים רצוי לתקן את הפגמים עם טיח מראש ולחכות 24 שעות עד שיתייבש לפני הצביעה. אם מדובר בקיר כהה, היינו קיר שכבר נצבע בצבע כהה בעבר אז רצוי להשתמש בצבע פרימייר מראש ולאחר מכן בצבע הרצוי כדי לקבל תוצאה איכותית יותר. אבל באופן כללי יותר קל לצבוע קירות מעוצבים מאשר לטפט אותם.

בחירה ועמידות: גם צבע וגם טפטים מגיעים באינסוף וריאציות וצבעים. טפטים מעוצבים גם מאפשרים שימוש בתבניות מתוחכמות שקשה ליצור עם צבע, לתחכום הזה הרבה פעמים יש השפעה ייחודית על עיצוב עבור המשפחה שגרה בבית. טפטים גם יחזיקו מעמד בצורה מכובדת בחללים עם תנועה רבה המביאה לחיכוך בקירות כמו גם לפעילות מוגברת של ילדים בחלל על כל ההשלכות של זה. במקלחות לחות הנוטות לעובש ובמטבחים דומים רצוי לשקול אולי לוותר על הטפטים מכיוון שהם עלולים להתקלף. צבע לעומת זאת הוא לרוב זול יותר וקל לשימוש וגם עמיד במידה סבירה. אבל בקירות שנוטים להינזק או כבר ניזוקו, נשרטו או קיבלו מכות אז הצבע עלול להתקלף ויהיה צורך בתיקונים וצביעה מחדש.